Logo Restauracja Ariel
Zarezerwuj stolik: (48) 512 093 205

Koncerty

Codziennie
o 20:00

O godzinie 20 w ramach programu artystycznego występują zespoły grające muzykę żydowską i galicyjską. Koncert składa się z dwóch części po 30 minut.

Lidele

Lidele to wyjątkowe charyzmatyczne połączenie dźwięków klarnetu, akordeonu, klawiszy i wokalu. Bogaty i nastrojowy program zespołu został stworzony w oparciu o wieloletnie i różnorodne doświadczenie utalentowanych muzyków, którzy swoim wykonaniem pragną wzbudzać zadowolenie i radość wśród słuchaczy.

Di Galitzyaner Klezmorim

Zespół absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej, nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Ich ostatnia (trzecia) płyta "Ponad horyzont" posiada rekomendację Krzysztofa Pendereckiego.

www.klezmorim.pl

Sholem

Zespół SHOLEM został założony w 2001 roku przez Macieja Inglota, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Trio wykonuje tradycyjną, klezmerską muzykę żydowską we własnej aranżacji. W kręgu zainteresowań poszczególnych członków zespołu znajduje się również muzyka klasyczna, jazz i folk, co ma ogromny wpływ na niezwykle bogaty i niepowtarzalny styl wykonywanej wspólnie muzyki. W repertuarze zespołu znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalne – pieśni w języku Jidysz.

www.sholem.com.pl

Legend of Kazimierz

Legend of Kazimierz to zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. Na tworzoną muzyke składa się kilka czynników: fascynacje twórczością żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska - w szczególności Bułgaria i Serbia, muzyka turecka jak i własne kompozycje. Muzycy tworzący zespół mieli przyjemność występować z takimi gwiazdami jak Hans Zimmer, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy czy zdobywca oskara Jam A. P. Kaczmarek.

www.legendofkazimierz.com