Logo Restauracja Ariel
Zarezerwuj stolik: 12 421-79-20

Koncerty

Codziennie
o 20:00

O godzinie 20 w ramach programu artystycznego występują zespoły grające muzykę żydowską i galicyjską. Cena wstępu wynosi 25 PLN od osoby. Koncert trwa 2 x 30 minut.

Teatr Zwierciadło

Teatr "Zwierciadło" przedstawia swój nowy, pogodny i radosny program muzyki żydowskiej "Zayt Gezunt!" (Życzę zdrowia!) w którym Państwo usłyszą pieśnie w języku Yiddysh jak również w Hebrajskim, znane i nie znane, a także muzykę klezmerską, żarty i anegdoty z życia żydów Kijowa, Odessy, Łodzi i Berdyczowa.

Di Galitzyaner Klezmorim

Zespół absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej, nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Ich ostatnia (trzecia) płyta "Ponad horyzont" posiada rekomendację Krzysztofa Pendereckiego.

www.klezmorim.pl

Sholem

Zespół SHOLEM został założony w 2001 roku przez Macieja Inglota, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Trio wykonuje tradycyjną, klezmerską muzykę żydowską we własnej aranżacji. W kręgu zainteresowań poszczególnych członków zespołu znajduje się również muzyka klasyczna, jazz i folk, co ma ogromny wpływ na niezwykle bogaty i niepowtarzalny styl wykonywanej wspólnie muzyki. W repertuarze zespołu znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalne – pieśni w języku Jidysz.

www.sholem.com.pl

Legend of Kazimierz

Legend of Kazimierz to zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. Na tworzoną muzyke składa się kilka czynników: fascynacje twórczością żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska - w szczególności Bułgaria i Serbia, muzyka turecka jak i własne kompozycje. Muzycy tworzący zespół mieli przyjemność występować z takimi gwiazdami jak Hans Zimmer, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy czy zdobywca oskara Jam A. P. Kaczmarek.

www.legendofkazimierz.com