Logo Restauracja Ariel
Book a table: 12 421-79-20

Concerts

Teatr Zwierciadło

Teatr "Zwierciadło" przedstawia swój nowy, pogodny i radosny program muzyki żydowskiej "Zayt Gezunt!" (Życzę zdrowia!) w którym Państwo usłyszą pieśnie w języku Yiddysh jak również w Hebrajskim, znane i nie znane, a także muzykę klezmerską, żarty i anegdoty z życia żydów Kijowa, Odessy, Łodzi i Berdyczowa.

Di Galitzyaner Klezmorim

The ensemble of graduates from the Academy of Music in Krakow, in his work refers to the tradition of Klezmer music, giving it a very personal nature, trying somehow to bring out and highlight what, according to the artists is the most important. Their latest (third) album "Above the horizon" has been recommended by Krzysztof Penderecki.

www.klezmorim.pl

Sholem

Zespół SHOLEM został założony w 2001 roku przez Macieja Inglota, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Trio wykonuje tradycyjną, klezmerską muzykę żydowską we własnej aranżacji. W kręgu zainteresowań poszczególnych członków zespołu znajduje się również muzyka klasyczna, jazz i folk, co ma ogromny wpływ na niezwykle bogaty i niepowtarzalny styl wykonywanej wspólnie muzyki. W repertuarze zespołu znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalne – pieśni w języku Jidysz.

www.sholem.com.pl

Legend of Kazimierz

Legend of Kazimierz to zespół założony przez Mateusza Frankiewicza w 2013 roku w Krakowie. Na tworzoną muzyke składa się kilka czynników: fascynacje twórczością żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska - w szczególności Bułgaria i Serbia, muzyka turecka jak i własne kompozycje. Muzycy tworzący zespół mieli przyjemność występować z takimi gwiazdami jak Hans Zimmer, Michał Urbaniak, Nigel Kennedy czy zdobywca oskara Jam A. P. Kaczmarek.

www.legendofkazimierz.com